Wyszukaj

INFORMACJE POWIATOWE

Utworzenie infrastruktury terenowej na terenie PŚDS w Gostninie

14 WZOR INFORMACJI NA TABLICE OGLOSZEN EE

 

Bezpieczne wakacje 2023

zk1

Ostrzeżenie 21.06.2023

MZW 1404 BG 20230621031722652 page 0001 1

Tablica „Czarny Punkt Wodny” nad jeziorem Białym

 DSC9339

 

 

Policjanci z gostynińskiej komendy wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Gostyninie, które reprezentowała Pani Maria Wróblewska Wicestarosta Gostyniński w ramach akcji oznaczania niebezpiecznych kąpielisk tzw. "Czarny punkt wodny" oznaczyli niestrzeżone kąpielisko nad jeziorem Białym w miejscowości Klusek.

W ramach corocznych przygotowań do sezonu wypoczynkowego gostynińska policja realizuje szereg działań o charakterze prewencyjnym. Jednym z nich jest współpraca z urzędem marszałkowskim, władzami samorządowymi oraz podmiotami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo na wodach, terenach przywodnych i oznaczanie miejsc niebezpiecznych dla kąpieli tablicami ostrzegawczymi: „Czarny punkt wodny”.  Dlatego funkcjonariusze policja w porozumieniu ze Starostwem Powiatowym w Gostyninie oznaczyli tablicą ostrzegawczą tzw. „ Czarny Punkt Wodny” kąpielisko niestrzeżone nad jeziorem Białym w m. Klusek.

Stosowanie tablic ma charakter ostrzegawczy, a ich celem jest oddziaływanie na wyobraźnię osób, znajdujących się w pobliżu miejsca niebezpiecznego do kąpieli. Forma tablic jest prosta i czytelna. Czarno-żółta kolorystyka gwarantuje dobrą widoczność, natomiast minimalistyczna grafika - czytelność. Tablice informujące o ryzyku kąpieli są zawsze ustawione w widocznym dla wszystkich miejscu.

Policja deleguje w miejsca oznaczone tymi tablicami funkcjonariuszy na co dzień pełniących służbę w gostynińskiej komendzie.

Jedną z przyczyn jest wybieranie niestrzeżonych i nieznanych akwenów. Przed takimi miejscami ostrzegają czarno-żółte tablice. „Dzikie kąpieliska” czy wyrobiska mogą wydawać się atrakcyjne, jednak są bardzo zdradliwe. Wątpliwości rozwiewają tablice ostrzegawcze, które są wyraźnym sygnałem, że tu nie należy się kąpać. I jest to rzetelna informacja o tym, że jest tu niebezpiecznie. Nie ignorujmy jej. Nie warto ryzykować zdrowia i życia

Autor: KPP Gostynin

X Festiwal Piosenki Szkolnej "Śpiew rodzi uśmiech" w SOSW Gostyninie

 DSC9004

 

Śpiew rodzi uśmiech. To nazwa Konkursu, który już po raz X odbył się w Specjalnym  Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Jana Pawła II w Gostyninie.

Nad przebiegiem konkursu czuwało profesjonalne jury składające się  zawodowych muzyków. Gospodarze zadbali o doskonałą atmosferę konkursu i wspaniałą zabawę dla wszystkich uczestników.

Festiwal objęty Patronatem Honorowym przez Starostę Gostynińskiego.